Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Hrana trilógia
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Hrana trilógia

| 26.2.2016Dňa 29. Februára 2016 bude v kine Lumière v Bratislave slávnostné uvedenie 3dvd HRANA TRILÓGIA.

Trilógia HRANA je séria troch samostatných audiovizuálnych diel, ktorá rozvíja tému života a tvorby hudobného skladateľa Mareka Brezovského (1974 – 1994). Marek Brezovský za svojho života nevydal žiaden album a jeho hudba nebola vydaná na žiadnom nosiči. Brezovského hudba sa začala medzi ľuďmi šíriť až po jeho smrti. Zomrel na predávkovanie heroínom vo veku 20 rokov. Trilógia HRANA zachytáva tento neobyčajný príbeh v mnohých kontextoch a je veľmi autentickým dokumentom o mladosti, talente, hudbe, dobe i spoločnosti.

Trilógia obsahuje tieto 3 filmy:

HRANA/4 FILMY O MAREKOVI BREZOVSKOM celovečerný dokumentárny film
HRANA ROCKUMENT hudobný film o koncertnom turné Hrana Tour 2011
HRANA TOUR 2011 – pocta Marekovi Brezovskému záznam koncertu z Bratislavy

Režisér a scenárista Patrik Lančarič, producent a kameraman Peter Kelíšek, spoluscenáristi a strihači Maroš Šlapeta a Matej Beneš, spolu s ďalšími kolegami a priateľmi (na projekte pracovalo viac ako 80 profesionálov z oblasti filmu a hudby) vytvorili v priebehu piatich rokov (2011 – 2016) projekt, ktorý je svojím rozsahom skutočne ojedinelý a mimoriadny.

Celá TRILÓGIA v kine! Dňa 29. februára 2016 bude 3dvd HRANA TRILÓGIA slávnostne pokrstené. Pri tejto príležitosti prebehne v kine Lumière v Bratislave „Deň s Marekom Brezovským“. Premietnu sa všetky 3 časti trilógie (lístky sa dajú kúpiť v zľave na všetky tri premietania, ale aj osobitne):

16:45 Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom (réžia Patrik Lančarič, 2014)

19:00 Hrana Rockument (premiéra) + krst 3dvd HRANA TRILÓGIA (réžia Patrik Lančarič, 2016)

20:30 Hrana Tour 2011 – záznam bratislavského koncertu (Patrik Lančarič, 2012)

Krst 3dvd "HRANA TRILÓGIA" bude 29. februára o 19:00 v Kine Lumiére v Bratislave. Krst je spojený aj s premiérou poslednej časti tejto trilógie - HRANA Rockument (dokumentárny film o rockovom turné Hrana Tour 2011).

Tento dokumentárny film zachytáva neopakovateľnú atmosféru rockového turné, ktorá je plná silných emócií, plná vyslovených i nevyslovených spomienok. Ponúka reakcie fanúšikov a poslucháčov z celého Slovenska a zároveň intímne chvíle Markových priateľov, na ceste za zavŕšením jeho diela. Koncertné turné prebiehalo ešte pred uvedením filmu HRANA / 4 FILMY O MAREKOVI BREZOVSKOM, reakcie divákov a fanúšikov sú teda o to cennejšie, že sú filmom ešte neovplyvnené.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články