Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Prehliadka japonského filmu v kine KLAP na VŠMU
A Quiet Place
Tuntematon sotilas
Future World
The Meg

Prehliadka japonského filmu v kine KLAP na VŠMU

| 23.2.2016Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike si Vás s radosťou dovoľuje informovať o konaní Prehliadky japonského filmu v kine KLAP, ktorý organizujeme v rámci našich aktivít a snáh zameraných na prehĺbenie záujmu o Japonsko a pochopenie jeho kultúry Slovákmi od 25. februára do 12. marca v Bratislave. Podujatie je organizované v spolupráci s Filmovou a televíznou fakultou Vysokej školy múzických umení v Bratislave a ponúkne prehliadku piatich filmov, ktoré odrážajú rôznorodé aspekty života Japoncov. 

Všetky filmy sú farebné a budú uvádzané v japonskom jazyku s anglickými titulkami.

Základné informácie o podujatí:

25. február (štvrtok) o 19.00 After the Flowers
27. február (sobota) o 19.00 Bosý Gen
5. marec (sobota) o 19.00 Šťastný let
10. marec (štvrtok) o 19.00 Waterboys
12. marec (sobota) o 19.00 Swing Girls

vstup voľný


O FILMOCH:

25. február (štvrtok) o 19.00

HANA NO ATO (AFTER THE FLOWERS) (2010, 107 min.)
Réžia: Kenji Nakanishi
Ito, jediná dcéra štátneho úradníka v dobe Edo, ktorú otec už od detstva učil umeniu boja s mečom, sa pustí do súboja s nižšie postaveným samurajom Magoshirom Eguchim. Počas zápasu medzi nimi preskočí iskra, ale obaja vedia, že kvôli rozdielnemu postaveniu i vopred dohodnutým manželstvám nebude ich láske priané. V Ede sa šíri správa, že Magoshiro spáchal samovraždu, ale Ito tomu odmieta uveriť a sama sa vydáva hľadať pravdu o svojej láske.


27. február (sobota) o 19.00

BOSÝ GEN (1983, 83 min., animovaný film)
Réžia: Masaki Mori
Animovaný film rozpráva príbeh desaťročného chlapca, ktorý prežíva posledné dni vojny pred dopadom atómovej bomby v Hirošime. Gen a jeho matka výbuch prežijú a pomáhajú zraneným. Gen je navzdory všetkému plný optimizmu a radosti zo života. Jedného dňa spozoruje, že na planine, ktorá zostala po atómovom výbuchu, začínajú znovu rásť rastliny. Táto maličkosť však v chlapcovi prebudí opätovne túžbu ísť ďalej a prekonať tragédiu, ktorá ich postihla...


5. marec (sobota) o 19.00

ŠŤASTNÝ LET (2008, 103 min.)
Réžia: Shinobu Yaguchi
Dej filmu sa odohráva vo svete letísk a lietadiel. Množstvo profesionálov pracujúcich v aviatike - piloti, letušky, pozemný personál, mechanici, kontrolóri, či členovia „vtáčej hliadky“ - sa stará o bezpečnosť a komfort každého letu. Jedného dňa sa však zdanlivo rutinný let z letiska Haneda v Tokiu do Honolulu na Havaji zmení v sériu humorných situácií spojených nielen s ich profesiou, ale hlavne v boj o prežitie po strete s hurikánom. Šťastný let!


10. marec (štvrtok) o 19.00

WATERBOYS (2001, 91 min.)
Réžia: Shinobu Yaguchi
Komédia o piatich študentoch, ktorí sa prihlásia do oddielu novej mladej trénerky a vytvoria mužský tím synchronizovaného plávania. Film je zmesou neočakávaných situácií, zápletiek a rozuzlení, ktoré prináša účasť mužov v tradičnom ženskom športe.


12. marec (sobota) o 19.00

SWING GIRLS (2004, 105 min.)
Réžia: Shinobu Yaguchi
Skupina študentiek navštevuje letné doučovanie a očividne to žiadnu z nich nebaví. Na škole pôsobí dychovka, ktorá sprevádza na zápasoch miestny baseballový tím. Celá kapela však po konzumácii obeda skončí s otravou v nemocnici. Zostane jediný zdravý člen, hráč na činely, ktorému sa obed neušiel a musí zostaviť čo najrýchlejšie novú kapelu. To je šanca pre študentky, ktoré sa tak môžu vyhnúť úmornej nude spojenej so štúdiom matematiky...


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín