Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Veľká pocta pre slovenskú koprodukciu na 66. Berlinale
The Untitled Deadpool Sequel
Paul, Apostle of Christ
Až přijde válka
Fang

Veľká pocta pre slovenskú koprodukciu na 66. Berlinale

| 9.2.2016Slovenský koprodukčný film (Česká repubika – Slovensko – Poľsko – Francúzsko) Ja, Olga Hepnarová získal prvé ocenenie ešte pred uvedením na 66.ročníku IFF Berlin/Berlinale, kde bude otváracím filmom sekcie Panorama. Takouto poctou nebol doposiaľ ocenený žiaden český ani slovenský film, navyše film Ja, Olga Hepnarová a jeho režiséri Tomáš Weinreb a Peter Kazda sú nominovaní na cenu za najlepší prvý hraný film. Vedenie festivalu spomedzi všetkých prvých hraných celovečerných filmov uvedených vo všetkých sekciách tohtoročného Berlinale vybrala tie, o ktorých bude rozhodovať trojčlenná porota v zložení režisér a producent Michel Franco, herec Enrico Lo Verso a režisérka Ursula Meier

Film sme nakrúcali od roku 2013 do roku 2014 v Poľsku, Čechách a na Slovensku, pod Vysokými Tatrami a vo Svite. Existenciálna dráma pracuje s minimálnou hudobnou dramaturgiou. Interpretom všetkých skladieb je Collegium Musicum a jedna z najvýznamnejších osobností nielen slovenskej, či československej rockovej scény sedemdesiatych rokov Marián Varga.  Vo filme sa objavia aj slovenskí herci Juraj Nvota, Zuzana Stavná a žiaľ, poslednýkrát si vo filme zahral aj Ivan Palúch. Medzi slovenských tvorcov filmu ďalej patria zvukový majster Miroslav Masica, vedúci výpravy Jaroslav Košťál, ako i mnoho iných.

Príbeh o osamelej mladej žene, vymedzujúcej sa proti väčšinovej spoločnosti je nielen pohľadom na traumatický život Olgy Hepnarovej, je tiež drámou ľudí z jej okolia a snaží sa odhaliť príčiny jej strašného, agresívneho aktu. 

Olga Hepnarová nasadla v roku 1973 do nákladného auta a v centre Prahy zabila 8 ľudí. Svoj čin považovala za akt pomsty voči spoločnosti, ktorá jej, podľa nej, celý život ubližovala. V roku 1975 bola ako posledná žena na území Československa popravená.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín