Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Veľká pocta pre slovenskú koprodukciu na 66. Berlinale
All the Money in the World
The Current War
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Borg/McEnroe

Veľká pocta pre slovenskú koprodukciu na 66. Berlinale

| 9.2.2016Slovenský koprodukčný film (Česká repubika – Slovensko – Poľsko – Francúzsko) Ja, Olga Hepnarová získal prvé ocenenie ešte pred uvedením na 66.ročníku IFF Berlin/Berlinale, kde bude otváracím filmom sekcie Panorama. Takouto poctou nebol doposiaľ ocenený žiaden český ani slovenský film, navyše film Ja, Olga Hepnarová a jeho režiséri Tomáš Weinreb a Peter Kazda sú nominovaní na cenu za najlepší prvý hraný film. Vedenie festivalu spomedzi všetkých prvých hraných celovečerných filmov uvedených vo všetkých sekciách tohtoročného Berlinale vybrala tie, o ktorých bude rozhodovať trojčlenná porota v zložení režisér a producent Michel Franco, herec Enrico Lo Verso a režisérka Ursula Meier

Film sme nakrúcali od roku 2013 do roku 2014 v Poľsku, Čechách a na Slovensku, pod Vysokými Tatrami a vo Svite. Existenciálna dráma pracuje s minimálnou hudobnou dramaturgiou. Interpretom všetkých skladieb je Collegium Musicum a jedna z najvýznamnejších osobností nielen slovenskej, či československej rockovej scény sedemdesiatych rokov Marián Varga.  Vo filme sa objavia aj slovenskí herci Juraj Nvota, Zuzana Stavná a žiaľ, poslednýkrát si vo filme zahral aj Ivan Palúch. Medzi slovenských tvorcov filmu ďalej patria zvukový majster Miroslav Masica, vedúci výpravy Jaroslav Košťál, ako i mnoho iných.

Príbeh o osamelej mladej žene, vymedzujúcej sa proti väčšinovej spoločnosti je nielen pohľadom na traumatický život Olgy Hepnarovej, je tiež drámou ľudí z jej okolia a snaží sa odhaliť príčiny jej strašného, agresívneho aktu. 

Olga Hepnarová nasadla v roku 1973 do nákladného auta a v centre Prahy zabila 8 ľudí. Svoj čin považovala za akt pomsty voči spoločnosti, ktorá jej, podľa nej, celý život ubližovala. V roku 1975 bola ako posledná žena na území Československa popravená.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články
>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197