Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Víkend s telkou
A Quiet Place
Tuntematon sotilas
Future World
The Meg

Víkend s telkou

Marcel Šedo | 5.2.201605.02.
piatok

21:50 Klopanie na nebeskú bránu (Knockin' on Heaven's Door), Nemecko/Holandsko/Belgicko, 1997, Krimi/Komédia/Dráma, (ČT2)
Dnes už kultová nemecká snímka prekvapí tarantinovským využitím moderných filmových klišé, filmových odkazov, humorom a kompiláciou niekoľkých žánrov. Hlavnými hrdinami filmu sú dvaja muži umierajúci na rakovinu, ktorí sa rozhodnú, že si okorenia posledné dni svojho života a vycestujú k moru. Napriek mnohým prestrelkám a naháňačkám tu nie je ani kvapka krvi a ani jeden zavraždený.

21:55 Kika (Kika), Španielsko/Francúzsko, 1993, Dráma/Komédia, (Dvojka)
Absurdná tragikomédia zo života jednej opustenej vizážistky zobrazuje civilizačnú bezcitnosť a zasahovanie médií do súkromia. Moderátorka Andree Dorezanová stelesňuje civilizačnú agresivitu dvadsiateho storočia a je v priamom protiklade poctivej Kike, ktorá vo svojej naivnej bezbrannosti dobre chápe živých aj mŕtvych. Aj v tomto diele Almodovar nezameniteľným štýlom vykresľuje protikladné charaktery, ktoré sa v rozličných vzťahových situáciách milujú, alebo nenávidia.

22:30 Holubice, Československo, 1960, Poetický, (ČT art)
Odkiaľsi z Belgicka vypúšťajú stovky poštových holubov. Jednu bielu holubičku márne vyzerá jej majiteľka Zuzanka, žijúca medzi morskými vlnami a piesočnými dunami. Holubica bola zanesená búrkou do vzdialeného mesta - do Prahy. Zasadla unavená vo výťahovej šachte moderného činžiaku, kde ju postrelil vzduchovkou krutý Michal, chlapec pripútaný po nervovom šoku na pojazdnú stoličku.

23:00 Traffic - Nadvláda gangov (Traffic), USA / Nemecko, 2000, Krimi/Thriller (Dajto)
Režisérovi Stevenovi Soderberghovi sa v roku 2000 podaril ojedinelý kúsok, keď dva jeho filmy, získali v jednom roku po päť nominácií na Oscara. Film vychádza z premisy, že v USA je pre tínedžera ľahšie dostať sa k heroínu než k alkoholu. Drogy sú obrovským strašiakom tejto krajiny, pričom niektorí pred ním zatvárajú oči a iní proti nemu vedú zdanlivo beznádejný boj. Vo filme sledujeme životný osud viacerých postáv, ktorých spoločným menovateľom sú práve drogy a boj proti nim.

Viac tipov na sobotu a nedeľu TU.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín