Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Pocta Leopoldovi Haverlovi
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman
Searching

Pocta Leopoldovi Haverlovi

| 5.2.2016Leopold Haverl nás navždy opustil v piatok 5. februára 2016 vo veku 79 rokov. Tohto výnimočného herca si RTVS pripomenie v relácii Návraty k hereckým legendám dnes o 20:10 na Dvojke. Svoj program v tejto súvislosti mení aj Jednotka, dnes o 22:05 do vysielania mimoriadne zaradí reláciu Takí sme boli: Leopold Haverl a zajtra o 11:20 televíznu inscenáciu Barón, v ktorej sa Leopold Haverl predstavil v hlavnej úlohe.

Pocta Leopoldovi Haverlovi v Rádiu Devín

Keď zadáte v archíve Slovenského rozhlasu heslo Leopold Haverl, ukáže sa 1796 hesiel - 1796 zvukových stôp jeho umeleckej tvorby v rozhlasových hrách, pásmach, rozprávkach a rozhovoroch.

Rádio Devín si túto výraznú hereckú osobnosť pripomenie v rôznych podobách jeho rozhlasového hereckého umenia. V piatok 5. 2. o 15.30 uvedie pásmo duchovnej poézie Viera je chrám vo vynikajúcej interpretácii Leopolda Haverla, v sobotu 6. 2. o 13.00 rozhlasovú dramatizáciu diela P. O. Hviezdoslava Ežo Vlkolínsky, v ktorej Leopold Haverl stvárňuje Eža, v pondelok 8. 2. o 11.00 Devín odvysiela reláciu Ars litera so Štefanom Chrappom, v ktorej si pripomenieme myšlienky z rozhovorov s Leopoldom Haverlom a v utorok 9. 2. o 19.00 zas rozhlasovú hru Dom v stráni z roku 1999, v ktorej Leopold Haverl stvárňuje hlavnú postavu románu M. Kukučína, Mateho Beraca.

Zdroj: RTVS.sk


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články