Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Pozreli sme sa na Legends of Tomorrow
Kingsman: The Golden Circle
The Little Hours
Cloak And Dagger
Gifted

Pozreli sme sa na Legends of Tomorrow

Sirius | 28.1.2016Na začiatok sa musím priznať, že stále sledujem Arrowa, ako aj jeho spin-off The Flash, hoc kvalita oboch seriálov každou sériou postupne klesá. Teraz ma už zaujímajú iba akčné scény a to, ako stvárnia nové postavy z komiksov. Ako ste to už z mojich predošlých recenzií mohli vyčítať, na kvalitné seriály tu máme iných (pozerá na zvyšok redakcie). Preto si nerobím ilúzie, že novinka Legends of Tomorrow (ďalej len LoT) vystúpi z tieňa svojich predchodcov. LoT je totiž spin-offom spomínaného Arrowa a Flasha a tak hlavnými postavami novéhu seriálu budú niektoré vedľajšie postavy z týchto dvoch seriálov.

LoT sa zameria na postavu Time Mastra Ripa Huntera, ktorý v snahe poraziť nesmrteľného zločinca cestuje v čase s tímom ôsmich “hrdinov”. V tom tíme sa nachádza: Dr. Rey Pallmer alias ATOM, White Canary, Hawkgirl, Hawkman, Captain Cold, Heat Wave… a posledným členom tímu je Firestorm, ktorý vznikne fúziou profesora Martina Steina a mladého automechanika Jeffersona Jacksona. Táto nesúrodá skupinka má pred sebou neľahkú úlohu: poraziť najväčšie zlo akému svet kedy čelil. Môžeme sa tešiť na potulky časom v snahe nájsť nesmrteľného Vandala Savagea a skoncovať s ním. A bude to osobné, pretože hneď traja členovia tímu s ním majú nevybavené účty z minulosti, ale aj budúcnosti.

Pilotná časť bola veľmi dynamická. Do deja sme vhupli v priebehu prvých piatich minút, keďže nebolo nutné predstavovať jednotlivé postavy. Išlo to rýchlo, zdalo sa mi, že až príliš rýchlo. No keďže museli dať dokopy osem postáv, inak sa to urobiť nedalo.

Jedinou neznámou postavou zostal Rip Hunter. Stvárnil ho britský herec a hudobník Arthur Darvil, ktorého určite poznáte zo seriálu Doctor Who, kde cestoval časom spolu s nesmrteľným mimozemšťanom. Čiže teraz mú “úplne” odlišnú úlohu :). Ale predpokladám, že v priebehu série sa dozvieme o ňom viac.

To, na čo sa asi najviac teším, sú konflikty, ktoré budú v tíme vznikať. Ako som už spomínal, je to veľmi nesúrodá skupina. Okrem hrdinov sú v nej aj dvaja zločinci. Samotný Firestorm je fúziou starého profesora a mladého automechanika. Táto nesúrodosť sa krásne ukázala už v prvej časti a bola zdrojom skvelej interakcie medzi postavami. Takže dúfam, že im to vydrží čo najdlhšie. Je to zdroj mnohých zábavných situácií.

Pre tých, ktorí nevideli Arrowa ani Flasha, krátke prehľadam o tom, kto je kto v Legends of Tomorrow:

  • Sara Lance/White Canary: bývala členka ligy Assasínov, vystupovala ako maskovaná ochrankyňa zákona Black Canary. Zomrela, no pomocou mágie bola vzkriesená.
  • Dr.Ray Pallmer/Atom: bohatý génius a vynálezca, ktorý pri experimente s novou technológiou zistí, ako sa zmenšiť na veľkosť atómu.
  • Kendra/Hawkgirl a Carter Hall/Hawkman: reinkarnovaný staroveký Princ Kufu a kňažka Shayera. Obaja boli zavraždení kňazom, ktorý žiarlil na ich lásku. No boli zasiahnutý radiáciou z meteoritu, vďaka čomu sa neustále reinkarnujú.
  • Leonard Snart/Captain Cold: inteligentný zločinec, ktorý používa mraziacu zbraň a svoju inteligenciu, aby vzal to, čo chce a nemusel za to platiť. Nepriateľ Flasha.
  • Mick Rory/Heat Wawe: zločinecký partner Snarta. Je to pyroman a na rozdiel od Snarta radšej najprv udrie až potom premýšľa.
  • Firestorm: Keď Dr. Stein a Jakson splynú na molekulárnej úrovni, stanú sa jednou osobou, ktorá je schopná lietať a produkovať energetické výboje.

Pilot ma osobne veľmi potešil, hlavne spomínaná interakcia medzi členmi skupiny a niektoré hlášky hlavne od Snarta. Dúfam, že to vydrží aspoň tú jednu sezónu. Viac na serialy.sk


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín


>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197