Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Prehliadka iránskych filmov v Bratislave
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web
Too Old To Die Young

Prehliadka iránskych filmov v Bratislave

| 27.1.20165. ročník Festivalu iránskych filmov sa konal od 13. do 17. januára 2016 tradične v pražských kinách Světozor a Bio Oko, a tohtoročnou novinkou bolo aj kino Lucerna. Od 19. do 20. januára sa festival premiestnil do brnenského kina Scala a koncom januára po prvýkrát  zamieri na Slovensko do bratislavského kina Film Europe – od 28. do 30. januára.

Do programu bratislavskej prehliadky je zaradených 7 filmov - krehké zamyslenie o láske a pamäti  Koľko je vo vašom svete hodín? (r. Safi Yazdian, 2014), dráma Dnes (r.Reza Mirkarimi, 2014) o sérii nečakaných udalostí, ktoré zažije odmeraný starnúci taxikár, prvý česko-iránsky koprodukčný film Obyčajný človek (r. Majida Barzegara, 2014) o osamelom dôchodcovi s príznakmi Alzheimera, ktorý sa zamiluje do mladej dievčiny, dráma Melbourne (r. Nima Javidi, 2015) o mladom páre, ktorý je pripravený vycestovať do Austrálie, ale zrazu sa niekto objaví v ich spálni a zmení ich plán, snímka mladého iránskeho režiséra s názvom 13 (r.Hooman Seyedi, 2014) o mladíkovi, ktorý sa zapletie do vraždy, silné Príbehy (r. Rakhshan Bani-E’temad, 2014), ktoré rozprávajú o nádeji, závislosti, smútku, chudobe a láske z pohľadu obyčajných ľudí, cestujúcich hlavným mestom a „last not least“ film  Taxi Teherán (r. Jafar Panahí, 2015), uvedený na Be2Can 2, ocenený Zlatým medveďom za najlepší film na Berlinále 2015.

Festivalový plagát pre aktuálny ročník Festivalu iránskych filmov navrhol Cassra Abedini - cenami ovenčený umelec a jeden z najzaujímavejších súčasných iránskych grafických dizajnérov, ktorý vyniká kombinovaním modernej a tradičnej kaligrafie.

Program nájdete TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články