Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Víkendové televízne odporúčania
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman
Searching

Víkendové televízne odporúčania

Marcel Šedo | 15.1.201616.01.
sobota

14:35 Stará panna (La Vieille fille), Francúzsko/Taliansko, 1972 (ČT2)
Starý mládenec Gabriel si žije spokojným stredostavovským životom, ktorý mu dovoľuje raz ročne ísť na dovolenku do zahraničia. Tentokrát zamieri do Španielska, ale ešte vo Francúzsku sa mu pokazí auto a tak musí prespať v malom hoteli. Pri večeri dostane miesto hneď vedľa starnúcej ženy, ktorá se o mužoch nevyjadruje dvakrát príjemne. Predstaví sa mu ako Muriel a keď sa náhodou na druhý deň stretnú na pláži začne sa v Gabrielovom živote diať niečo zásadné.

20:10 Lásky jednej plavovlásky (Lásky jedné plavovlásky), Československo, 1965 (Dvojka)
Hrdinkou filmu Lásky jedné plavovlásky je mladá blondínka Andula, ktorá žije na internáte v jednom malom mestečku, obývanom skoro samými ženami. Neskúsené dievča túžiace po pravej láske, však ľahko uverí lichôtkam sukničkárom. Aj z toho dôvodu zažije pomerne trápny večer s tromi staršími chlapíkmi. Jedného dňa však stretne mladého klaviristu Milda, o ktorom je presvedčená, že je to jej pravá láska. Keď sa však za ním rozhodne ísť do Prahy zistí, že všetko je tak trochu inak. Jednej z najlepších československých filmov 60. rokov je nakrútený v duchu civilizmu a s typicky formanovskou estetikou trápnosti.

20.20 Veľký Gatsby (The Great Gatsby), Austrália/USA, 2013 (Nova)
Velký Gatsby je príbehom Nicka Carrawaya, ktorý sa jedného dňa rozhodne opustiť americký stredozápad a vydá sa v roku 1922 do New Yorku. To bolo v predvojnovom období mestom uvoľňujúcej sa morálky, jazzu a opulentných kabaretných večierkov. Carraway si zhodou okolností nájde bývanie neďaleko domu záhadného Jaya Gatsbyho, ktorý nákladné večierky organizuje rád a často. Postupne sa stáva súčasťou sveta bohatých ľudí, ktorí majú tiež svoje sny, lásky a sklamania. Nick, rozprávač celého príbehu, nastavuje zrkadlo svojej dobe. Režisér filmu Buz Luhrman, rovnako ako v predchádzajúcom Moulin Rouge, pracuje s vysokoštylizovaným obrazom a prvkami súčasného sveta, čím vytvára komentár ku zobrazovanému deju.

21:55 Borgman (Borgman), Holandsko/Belgicko/Dánsko, 2013 (ČT art)
Na začiatku vidíme kňaza a skupinu chlapíkov so zbraňami, ako vyháňajú z akýchsi podzemných nôr niekoľko mužov. Jeden z nich, Borgman sa dostane až do exkluzívnej rezidenčnej štvrte. Muž, ktorý spočiatku pôsobí ako obeť však odštartuje sériu znepokojivých udalostí okolo starostlivo budovanej fasády majetného manželského páru, ich troch detí a opatrovateľky. Interpretačne otvorené dielo zobrazuje mysteriózne zlo, ktoré napadne v prepychu, ale aj prázdnote žijúcu rodinu.

Viac víkendových tipov TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články