Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Seriálová Gomora o týždeň skôr na RTVS ako v ČT
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman
Searching

Seriálová Gomora o týždeň skôr na RTVS ako v ČT

| 15.1.201612-dielna seriálová adaptácia úspešného románu Roberta Saviana začína už zajtra o 22:00 v dvoch epizódach po sebe na Dvojke. RTVS ho v rámci free-to-air televízií uvádza v československej premiére a o týždeň skôr než Česká televízia.

Skutočný príbeh Camorry, obávanej zločineckej organizácie v Neapole, je vyrozprávaný očami 30-ročného muža Cira Di Marzia, ktorý je pravou rukou krstného otca skupiny Pietra. Pietro je šéfom klanu Savastano, ktorý patrí k najobávanejším odnožiam neapolskej mafie. Svoju moc presadzuje násilne a svojich konkurentov odstraňuje bezohľadne a chladnokrvne. Po jeho boku stojí Ciro, jeden z jeho najposlušnejších pobočníkov.

Ciro vie veľmi dobre, čo to znamená byť lojálnym členom klanu. Keď sa Pietro rozhodne obetovať životy svojich ľudí, len aby demonštroval svoju moc pred bossom konkurenčného klanu Salvatorem Contem, niečo sa v Cirovi zlomí, nakoľko jednou z mnohých obetí násilného krviprelievania je aj jeho nevlastný otec Atillo, jeden z najlojálnejších členov klanu.

Keď sa Pietro dostane do väzenia, Cirov kódex cti ho nabáda poslúchnuť Pietrovu žiadosť, aby do pozícií šéfov klanu zaškolil jeho syna Gennara a ženu Immu. Ani jeden z nich nie je vhodným kandidátom na prevzatie vodcovskej pozície, učia sa však rýchlo. Ciro si uvedomuje svoju príležitosť stať sa novým vodcom a tak využíva situáciu vo svoj prospech. Napokon vytvorí tajný pakt s ich najväčším nepriateľom Contem. Toto spojenie napokon končí drsnými čistkami v rámci Savastanovho klanu i mimo neho, až sa napokon Ciro stane novým krstným otcom. Ale dokedy? Pietrovi sa totiž podarí uniknúť z väzenia a v Neapole sa schyľuje ku krvavej odvete...


Zaujímavosti o seriáli:

Nakrúcalo sa 30 týždňov

Kaskadéri a odborníci na zbrane sa zúčastnili na 100 dňoch nakrúcania

Okrem Neapola sa nakrúcalo v Miláne, Ferrare, Ríme a v Barcelone

Z bestselleru Roberta Saviana, ktorý slúži ako predloha seriálu, sa celosvetovo predalo viac ako 10 miliónov výtlačkov

Seriál sa vysiela vo viac ako 40 krajinách sveta


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články