Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Brazilský animák nominovaný na Oscara sa dá vidieť aj v kinách
Searching
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web

Brazilský animák nominovaný na Oscara sa dá vidieť aj v kinách

| 14.1.2016Distribučná spoločnosť Filmtopia prináša do slovenských kín brazílsky animovaný flm pre deti Chlapec a svet (réžia Ale Abreau, Brazília). Práve tento očarujúci a oslnivo krásny animovaný flm, ktorý si dospelého idetského diváka získa hneď ako preletí prvý pestrofarebný brazílsky vtáčik cez plátno, sa dostal na zoznam kandidátov na nomináciu na Oscara v roku 2016. Vo výbere je v tej najlepšej spoločnosti s detskými kinohitmi ako V hlave či Ovečka Shaun.

Okrem zaradenia do úzkeho výberu na Oscara 2016 je flm Chalpec a svet ovenčený oceneniami z viac ako štyridsiatich prestížnych flmových festivalov. Najcennejšia je na ňom nádherná hra farieb, perspektívy a animácie doplnená o silný príbeh malého chlapca.

„Tento brazílsky celovečerný flm ukazuje kreslenú animáciu ako unikátne imaginatívny spôsob pripomínajúci jednoduchú a veľmi magickú predstavivosť dieťaťa. Jednoduché pestrofarebné pozadia a rozkošný hlavný hrdina sú hlavnými prostriedkami pre režiséra Alea Abreua pre nastolenie diskusie s detskými i dospelými divákmi na témy konzumu, útlaku, diskriminácie a chudoby. Ide o dômyselný a očarujúci, rovnako ako zďaleka najlepší a najsofstikovanejší animovaný flm pre deti za posledný rok.“
Indiewire

Oscar za najlepší animovaný flm bude udelený na slávnostnom ceremoniáli 88. ročníka dňa 28. februára 2016.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články