Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Scandi 2 – severská filmová lekcia štartuje už o týždeň
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web
Too Old To Die Young

Scandi 2 – severská filmová lekcia štartuje už o týždeň

| 13.1.20162. ročník prehliadky Scandi, ktorý prináša najnovšie filmy z Nórska, Švédska, Fínska, Dánska a Islandu, prebieha od 13. - do 19. januára v Českej republike a od 20. do 24. januára na Slovensku. Špecifikom prehliadok, ktoré organizuje Film Europe Media Company, sú 3 platformy možností pozrieť si film - 16 filmov v 15 slovenských kinách, 41 VOD titulov na portáloch partnerov festivalu ( na Slovensku Slovak Telekom a v Českej republike O2) a 45 filmov v prémiovej televízii Film Europe Channel.

Program Scandi 2 sa skladá z 3 sekcií:

Scandi premiéry – žánrovo pestrá kolekcia filmov, ktoré budú premiérovo uvedené na Scandi a v najbližšom čase sa dostanú aj do distribučnej siete. Z tejto sekcie spomeňme otvárací film prehliadky O kuratách a ľuďoch, uletený príbeh o stretnutí piatich bratov v zapadákove na ostrove, kde sa dejú prečudesné veci od dánského režiséra – majstra čiernych komédií Andersa Thomasa Jensena s Madsom Mikkelsenom v hlavnej úlohe , komédiu Harold o svojráznom únose šéfa nábytkárskeho gigantu IKEA nórskeho režiséra Gunnara Vikeneho, krimi- thriller oscarovej dánskej režisérky Susanne Bier Druhá šanca, v Nórsku divácky úspešný film (800 000 divákov) o prírodnej katastrofe vo fjorde Geiranger Vlna od režiséra Roara Uthauga, nórsky dobrodružný film Akcia Arktída o troch odvážnych deťoch, ktoré sa omylom ocitnú v krajine ľadu a bojujú o prežitie, komédia režiséra Dome Karukoskiho Hundroš o starom nevrlom chlapíkovi, ktorý žije podĺa hesla “dobre už bolo” a svojím negativizmom vie poriadne otráviť celé okolie a na záver nesmieme vynechať stredoveké fantasy plné mágie Bosorkina dcéra v réžii Kenetha Kainza o dievčati, ktoré pri pohľade do očí vie odhaliť temnú stránku človeka.

Sekcia Day & Date premiéry (filmy, ktoré sú v ten istý deň uvedené v programe kín aj Film Europe Channel) obsahuje 2 staršie filmy spomínaného režiséra Andersa Thomasa Jensena Blikajúce svetlá a Mäsiari a debut režiséra Thomasa Cappelena Mallinga Nórsky ninja – satirická fantaskná snímka o skutočnom nórskom politikovi Arne Treholtovi, ktorý ako nórsky ninja chráni svoju krajinu počas špionážnej studenej vojny.

Sekciu Scandi reprízy tvorí niekoľko výnimočných škandinávskych filmov z minulého ročníka Scandi – O koňoch a ľuďoch, Boj snežného pluhu s mafiou, Vyššia moc, Holub sedel na konári a rozmýšľal o živote, 1001 gramov a taktiež divácky veľmi úspešná rodinná komédia podľa bestselleru Jo Nesbøa Prdiprášok doktora Proktora, ktorá mala distribučnú premiéru koncom roka 2015.

V Bratislave sa bude prehliadka konať v Kine Film Europe, v Kine Lumière a v Kine Mladosť. Ďalšie kiná, ktoré participujú na 2. ročníku Scandi na Slovensku, sú : Centrum nezávislej kultúry Záhrada Banská Bystrica, Kasárne Kulturpark Košice, Kinoklub Tatra Nitra, Artkino Metro Trenčín, Mestská scéna Martin, Kino Hviezda Trnava, Stanica Záriečie Žilina, Filmový klub Bytča , Kino Nova Sereď, Kinoklub Film Europe Poprad, Kino Považan Nové mesto nad Váhom a Dom kultúry Liptovský Mikuláš.

SCANDI 2 sa realizuje pod záštitou Radoslava Števčík, starostu mestskej časti Bratislava - Staré mesto. a Veľvyslanectva Nórskeho kráľovstva v Slovenskej republike.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články