TV TIPY 19.11. - 24.11. 2019

TV TIPY 19.11. - 24.11. 2019

ČlánokUTOROK 19.11.

Všetky prachy sveta (All the Money in the World, USA, VB, Tal., 2017, Ridley Scott), JOJ, 20.35
Životopisná dráma Ridleyho Scotta sa „preslávila“ najmä tým, že z nej bol vystrihnutý kompletný herecký prejav Kevina Spaceyho po jeho sexuálnych aférach a nahradený výkonom Christophera Plummera. Obaja to sú špičkoví herci, takže na konečnom výsledku sa to našťastie neprejavilo. Sledujeme skutočný príbeh ženy, ktorá sa snaží presvedčiť bohatého muža menom Getty, aby zaplatil výkupné únoscom jej syna a mužovho vnuka. Matku Gail si zahrala Michelle Williams, Gettyho poradcu Mark Wahlberg.

Ong-Bak (Thajsko, 2003, Prachya Pinkaew), JOJ Plus, 22.35
V centre pozornosti non-stop akčného filmu je ukradnutá hlava sochy s názvom Ong-Bak. Kto by povedal, že táto udalosť spustí vo všetkých prítomných mužoch neustále predvádzať svoje schopnosti v rámci thajského boxu. Áno, scenár je len zámienka pre prehľad toho najlepšieho zo žánru dobrodružných filmov využívajúcich bojové umenie z ďalekého východu. Samozrejme nesmie chýbať zápletka s nekompromisnou mafiou a nejaká tá milostná dejová línia.

Návrat strateného raja (Návrat ztraceného ráje, Česko, USA, 1999, Vojtěch Jasný), ČT 2, 22.50
Netradične skombinovaný príbeh z Českomoravskej vysočiny a moderného New Yorku sleduje osudy istého učiteľa na americkej univerzite. Jan Poutník je emigrant z Československa, ktorému sa podarilo za morom presadiť, stále si však v sebe uchováva spomienky na detstvo a mladosť v krásnom českom vidieckom kraji. To sa prejavilo aj na poetickej atmosfére celej snímky. Vojtěch Jasný bol významným predstaviteľom českej novej vlny, Návrat ztraceného ráje bol jeho posledným filmom.

TV tipy 19.11. - 24.11. 2019

STREDA 20.11.

Prežiť (Alive, USA, 1993, Frank Marschall), Jednotka, 20.30
V roku 1972 havarovalo v pohorí Andy lietadlo s tímom uruguajských reprezentantov v rugby. Mladých mužov čaká neľútostný boj o prežitie, pričom neustále niekto z nich zomrie na následky zranení či hladu. No a tak tým zostávajúcim šestnástim neostáva nič iné, iba sa uchýliť ku kanibalizmu. Sugestívne nakrútená dráma ale diváka nepohoršuje, naopak sa dostatočne dokáže vžiť do situácie chlapcov a chlapov. V hlavnej úlohe sa predstavila vtedy ešte vychádzajúca hviezda Ethan Hawke.

Sunshine (USA, VB, 2007, Danny Boyle), JOJ Plus, 22.30
Máloktorému súčasnému sci-fi sa podarí ihneď po premiére získať kultový status. Lenže Danny Boyle dokáže zaujať takmer každým svojim filmom a to aj v rozličných žánroch. Sunshine rozpráva príbeh posádky, ktorá sa snaží doniesť k Slnku atómovú zbraň, aby opätovne naštartovala jeho jas. Na Zemi totiž v blízkej budúcnosti nastane doba ľadová. Cestu k našej hviezde skomplikuje samozrejme množstvo neočakávaných udalostí a pri zastávke na lodi, ktorej sa tento náklad nepodarilo dopraviť do cieľa, naložia nečakaného pasažiera.

12 rokov otrokom (12 Years a Slave, VB, USA, Steve McQueen), Jednotka, 22.35
Oscarovka jedného z najväčších talentov súčasnej kinematografie Stevea McQueena sledujeme neľahké osudy istého Afroameričana počas dvanástich rokov jeho života. Z názvu je patrné, že sa stane otrokom na plantážach bielych farmárov. Niektorí sa k nemu chovajú ako ku zvieraťu, nájdu sa medzi nimi ale aj charakterní muži. V hlavnej úlohe sa predstavil Chiwetel Ejiofor, ďalšími hviezdami snímky sú režisérov dvorný herec Michael Fassbender alebo Benedict Cumberbatch.

TV tipy 19.11. - 24.11. 2019

ŠTVRTOK 21.11.

Oko za oko (Eye for an Eye, USA, 1996, John Schlesinger), Filmbox, 20.00
Britský režisér John Schlesinger nakrútil počas svojej kariéry v USA aj napínavý revenge krimitriler Oko za oko s Edom Harrisom a Sally Field v hlavných úlohách. Dcéru hlavnej postavy zavraždí počas prepadnutia ich domu náhodný vrah, ktorý sa ale dostane vďaka právnickým kľučkám na slobodu. Žena v podaní Field sa samozrejme nehodlá so situáciou zmieriť a vezme spravodlivosť do vlastných rúk. Okrem tejto hereckej dvojice tu spoznáte aj Kiefera Sutherlanda.

Sabotáž (Sabotage, USA, 2014, David Ayer), Dajto, 22.25
Arnold Schwarzenegger sa po kariére v politike opäť vrátil k svojej hereckej kariére, ktorá sa stále zakladá na akčných zápletkách, i keď Rakúšan už nemôže kosiť protivníkov tak, ako kedysi v Komande. Ocitáme sa medzi elitným protidrogovým komandom, kde to asi nemajú s platmi bohvieako ružové, takže sa rozhodnú nechať si po likvidácii istého drogového útulku časť tovaru. To sa im však nevyplatí, pretože ich niekto začne pomaly zabíjať. Arnoldovi tu asistujú Sam Worthington, Terence Howard alebo Olivia Williams.

Kráľova láska (W.E., VB, 2011, Madonna), JOJ Plus, 23.15
Dobre čítate, romantickú drámu z vysokých kruhov nakrútila svojho času speváčka a herečka Madonna, bohužiaľ film trochu neprávom zapadol. Zameriava sa na dva milostné vzťahy, a to ten medzi kráľom Edwardom VIII. a Američankou Wallis Simpsonovou (nemýliť si s Marge) a ďalší medzi členom telesnej gardy ruského pôvodu a vydatej ženy. V oboch prípadoch samozrejme nastanú viaceré komplikácie. Madonna si tu však nezahrala, ženské postavy stvárnili Andrea Riseborough a Abbie Cornish.

TV tipy 19.11. - 24.11. 2019

PIATOK 22.11.

Mizerné ulice (Mean Streets, USA, 1973, Martin Scorsese), Dvojka, 21.45
Prvý skutočne prelomový film Martina Scorseseho, kde nám predviedol viacero trademarkov jeho neskoršej slávnej tvorby. Ocitáme sa tak medzi členmi pouličnej mafie a spoznávame dvoch bratrancov z podsvetia, jedného nie príliš spoľahlivého a druhého zvyknutého dávať veci znova do poriadku. Išlo o prvú spoluprácu medzi Martinom Scorsesem a Robertom De Nirom, jeho bratranca si zahral Harvey Keitel. Film sa odohráva v New Yorskej štvrti s názvom Little Italy.

Minority Report (USA, 2002, Steven Spielberg), Jednotka, 23.00
Steven Spielberg je známy tým, že jeho adaptácie knižných predlôh sa od originálov zvyčajne značne líšia. Neinak je tomu aj pri sci-fi Minority Report, kde mu poslúžila poviedka Philipa K. Dicka o policajnej jednotke zatýkajúcej vrahov ešte pred spáchaním zločinu k rozohraniu ďalších motívov, aké v predlohe nenájdeme. V hlavnej úlohe neprávom obvineného policajta Johna Andertona sa predstavil Tom Cruise, jeho mentorskú postavu a zakladateľa jednotky Pre-Crime si strihol legendárny Max von Sydow.

Dvojitý zásah (Double Impact, USA, Hong Kong, 1991, Sheldon Lettich), JOJ Plus, 23.25
Pokiaľ by mali fanúšikovia akčných filmo z konca osemdesiatych a začiatku deväťdesiatych rokov vybrať najlepší film so Jeanom-Claudeom van Dammeom, väčšina by zrejme označila Dvojitý zásah. Belgičan tu hrá dvojúlohu dvoch povahovo rozdielnych bratov, pochopiteľne však obaja majú rovnako dobré bojové schopnosti a bez problémov urobia rozštep. Spoločne sa ale musia postaviť miestnej mafii v Hong Kongu a to im určite nezávidíme. Spávať pár nocí ale nebudete kvôli kukuču Bolo Yeunga.

TV tipy 19.11. - 24.11. 2019

SOBOTA 23.11.

Mária, kráľovná Škótska (Mary, Queen of Scots, VB, 1971, CHarles Jarrott), ČT 2, 20.00
Prednedávnom sme mali možnosť vidieť v kinách najnovšiu verziu venovanú životu Márie, kráľovnej Škótska so Saoirse Ronan a Margot Robbie. Pripomeňte si ale aj staršiu verziu s Vanessou Redgrave v hlavnej úlohe. Sekundujú jej tu, respektíve znepríjemňujú život a bojujú s ňou o moc a vplyv Ian Holm, Glenda Jackson, Timothy Dalton alebo Patrick McGoohan. Ústrednou zápletkou je boj Márie Stuartovny o trón so sesternicou Elizabetou I. Film získal 5 nominácií na Oscara, žiadnu ale nepremenil.

Úsměvy smutných mužů (Česko, 2017, Dan Svátek), Dvojka, 20.40
Tematika alkoholizmu a prostredie protialkoholických liečební bola v československej kinematografii pomerne frekventovanou, po rozdelení republiky sa naši západní bratia venovali tejto téme v Roku ďábla a najnovšie aj režisér Dan Svátek v Úsmevoch smutných mužov. Ako ukazuje tento film, alkohol sa nevyhýba ani úspešným športovcom alebo intelektuálom, skrátka si nevyberá. V hlavných úlohách sa predstavili David Švehlík, Jaroslav Dušek a Ondřej Malý.

Ctihodné mŕtvoly (Taliansko, Francúzsko, 1976, Francesco Rosi), ČT 2, 22.10
Pokiaľ skončíte ako mŕtvola po atentáte na vašu stranu zo strany mafie, môže vám byť jedno, že ste mŕtvola ctihodná. Inými slovami ste pracovali ako vysoko postavený sudca v skorumpovanom systéme v Taliansku sedemdesiatych rokov. Okrem mafie však v krajine pôsobia aj ľavicoví revolucionári a vo veľkom sa stávkuje, takže vraha treba hľadať pre istotu všade. To má za úlohu policajný inšpektor Rogas v nekompromisnom podaní Lina Venturu. Okrem neho uvidíte aj Maxa von Sydowa a Fernanda Reya.

TV tipy 19.11. - 24.11. 2019

NEDEĽA 24.11.

Cigáni idú do neba (Sovietsky Zväz, 1976, Emil Lotenau), Jednotka, 16.30
Pokiaľ dostanete cez víkend chuť na exotický muzikál, určite nevynechajte svojskú adaptáciu predlohy Maxima Gorkého Cigáni idú do neba, ktorá v rámci ZSSR vznikla v Moldavsku. Hlavnou postavou je temperamentný mladý Róm Zobar, ktorý okrem tancovania a muziky obľubuje aj kradnutie koní. Pri jednom takomto záťahu sa zraní a ošetruje ho krásna Rada. Zobar sa pochopiteľne do nej ihneď zaľúbi. Navyše je mladík odsúdený na trest smrti obesením, takže jeho život je vskutku pestrý.

Ucho (Československo, 1970, Karel Kachyňa), ČT 2, 17.45
Jeden z najdôležitejších filmov českej novej vlny a zároveň film trezorový vznikol už v časoch, kedy sa dostávala k slovu nekompromisná normalizácia. Karel Kachyňa nás spoločne s istým manželským párom uzatvára do prostredia jedného mestského bytu. Tu sme svedkami manželských hádok, ktoré ale vďaka odpočúvacím zariadeniam možno počuje aj niekto na tých najvyšších miestach. V hlavných úlohách bez preháňania excelujú Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová.

Jan Palach (Česko, Slovensko, 2017, Robert Sedláček), Jednotka, 20.30
Jan Palach patrí medzi najtragickejšie postavy našich novodobých dejín a zároveň sa stal symbolom vzdoru proti vpádu vojsk Varšavskej zmluvy na naše územie v roku 1968 a všeobecne voči celkovému politickému zriadeniu. Išlo o citlivého mladíka a študenta vysokej školy, ktorý svoj protest vyjadril seba upálením. Robert Sedláček sa sústreďuje na jeho život krátko pred týmto rozhodnutím. Spoznávame bližšie aj jeho mamu, napriek tomu je nám Palach predstavený ako nie jednoducho pochopiteľná introvertná osobnosť.

 


autor Erik Binder 19.11.2019
Meno:
ODOSLAŤ
:)
0 z 10
0 z 10
FILMOVÉ PREMIÉRY
28.11 |
hodnotenie 8/10
28.11 |
hodnotenie 7/10
28.11 |
28.11 |
hodnotenie 7/10
28.11 |
hodnotenie 7/10
28.11 |
hodnotenie 2/10
28.11 |
hodnotenie 6/10
5.12 |
5.12 |
hodnotenie 6/10
5.12 |
hodnotenie 9/10
12.12 |
hodnotenie 8/10
NAJČÍTANEJŠIE
|TERMINÁTOR: TEMNÝ OSUD
1
hodnotenie 6/10
|ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO 2
1
hodnotenie 7/10
|LE MANS 66
1
hodnotenie 9/10
|AMNESTIE
0
hodnotenie 8/10
|BLÍŽENEC
1
hodnotenie 5/10
|DOKTOR SPÁNOK
1
hodnotenie 6/10
|ZOMBIELAND: RANA ISTOTY
0
hodnotenie 6/10
|ŽENSKÁ NA VRCHOLE
0
hodnotenie 5/10
|THE IRISHMAN
1
hodnotenie 9/10
|SIROTA BROOKLYN
1
hodnotenie 7/10
FILMOVÉ NOVINKY
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 87359
02 |
návšt. 9366
03 |
návšt. 9065
04 |
návšt. 7621
05 |
návšt. 4571
06 |
návšt. 4554
07 |
návšt. 3229
08 |
návšt. 2376
09 |
návšt. 1861
10 |
návšt. 1841
REBRÍČEK US
01 |
$86,0 mil.
02 |
$26,8 mil.
03 |
$13,2 mil.
04 |
$11,9 mil.
05 |
$11,8 mil.
06 |
$5,6 mil.
07 |
$4,2 mil.
08 |
$3,9 mil.
09 |
$2,0 mil.
10 |
$2,0 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk