Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
DVD > Horúce DVD tipy na poslednú chvíľu
Papicha
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh

HORÚCE DVD TIPY NA POSLEDNÚ CHVÍĽU

Štedrý deň je doslova za dverami a naša dnešná ponuka je adresovaná najmä tým, ktorí ešte nestihli nakúpiť filmové darčeky pre svojich najbližších...
Štedrý deň je doslova za dverami a naša dnešná ponuka je adresovaná najmä tým, ktorí ešte nestihli nakúpiť filmové darčeky pre svojich najbližších...

Štedrý deň je doslova za dverami a naša dnešná ponuka je adresovaná najmä tým, ktorí ešte nestihli nakúpiť filmové darčeky pre svojich najbližších. Prajeme vám pohodlné nakupovanie a pekné a pokojné sviatky!

OSADNÉ
Starosta dedinky OSADNÉ pán Ladislav Mikuláško je politickým rekordmanom, vo funkcii bossa obce je úctyhodných 36 rokov. Jeho duchovný pandant pravoslávny kňaz Peter Soroka za posledných 5 rokov pochoval 50 ľudí a pokrstil 2 deti. Boj za záchranu dedinky sa rozhodnú viesť starosta a kňaz spolu so svojimi manželkami, ktoré sú ich dôležitými tieňovými poradcami. Starosta aj kňaz vedia, že budúcnosť obce môže spočívať v rozvoji cestovného ruchu. O pomoc s propagáciou poprosia PR manažéra politického hnutia Rusínska obroda Fedora Vica. Tento politik s humorom Dona Quijota pritiahne do Osadného návštevu na najvyššej úrovni z Bruselu... Disk obsahuje bonusy v podobe nepoužitých scén, reportáž z Osadného, zaujímavosti o miestnej flóre a faune, trailery, informácie o autoroch a fotogalériu. DVD nosič predávajú okrem e-shopov aj siete kníhkupectiev Artfórum či Panta Rhei.

MY ZDES / HRANICA (2 DVD)
Dva úspešné celovečerné dokumentárne filmy My zdes a Hranica režiséra Jara Vojteka, na 2 DVD a k tomu  dokument Akvárium úplne zadarmo. HRANICA: Film získal Cenu Mezi moři za najlepší dokumentárny film strednej a východnej Európy 2009 na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Jihlave. Dokumentárny film zobrazuje trpkú skúsenosť obyvateľov Slemeniec, ktorí na najstráženejšej hranici Európskej únie snívajú svoj sen o jej otvorení... MY ZDES: Film sa nakrúcal v rokoch 2000 – 2004 a sleduje príbeh rodiny kazašských Slovákov. S nádejou, že pomôžu deťom mať lepšiu budúcnosť, všetko v Kazachstane predajú a prichádzajú na Slovensko. Tu sa stretávajú so slovenskou realitou, ktorá je iná, ako si predstavovali. Film získal na domácich a zahraničných festivaloch 9 cien.

NEDODRŽANÝ SĽUB
Skutočný príbeh židovského chlapca, ktorému silu prežiť dal sľub, ktorý chcel splniť. Jiří Chlumský na základe skutočného príbehu natočil film, ktorý vás vtiahne do deja plného napätia a zvratov, v ktorom sa z mladého chlapca vďaka okolnostiam stáva mladý muž. Udalosti roku 1939 a nasledujúcich rokov ho prinútia zmeniť svoje mladícke naivné futbalové ideály, poprieť svoju identitu, stretnúť sa zoči-voči so smrťou, žiť a bojovať bok po boku s drsnými ruskými partizánmi, teda prežiť dobu, v ktorej aj najlepší priateľ môže byť zradca. Nielen jeho odvaha a šikovnosť, ale aj zhoda náhod mu umožnili prežiť toto peklo a dodržať sľub, ktorý si kedysi ako rodina dali - že sa doma opäť stretnú.

KUKY SE VRACÍ (DVD + HRAČKA)
Kuky se vrací je dobrodružný a poetický rodinný príbeh, v ktorom hlavné úlohy stvárňujú hrdinovia zo sveta detskej fantázie. „Dlho som túžil urobiť film, v ktorom by som sa mohol venovať drobným detailom – hmyzu, svetle v listí... a vôbec ma zaujímalo, čo sa na scéne odohráva, keď herci odídu. Rôzne som to do svojich filmov pašoval, ale išlo to ťažko“, vysvetľuje režisér Jan Svěrák impulzy k nakrúteniu filmu, ktorého hlavnými, ale vonkoncom nie jedinými hrdinami, sú bábky.

KAJÍNEK – METALBOX (2 DVD + 1 CD)
Celovečerný hraný film o najznámejšom doživotne odsúdenom väzňovi súčasnosti. A nielen o ňom. Film nie je životopisným portrétom Jiřího Kajínka, ten je len jednou z jeho hlavných postáv. Jeho dej je dramatickým portrétom doby po páde totalitného režimu a začiatku budovania demokracie, keď totalitné praktiky mocných boli hlavne v organizovanom zločine a kriminálnom podsvetí. Niet divu, že sa čoskoro rozpúta boj o moc a peniaze, ktorý úplne potlačí práva jednotlivcov a neberie ohľady na nič a na nikoho.

PACIFIK (6 DVD)
Desaťdielny seriál z produkcie HBO sleduje odyseu troch amerických námorníkov: Roberta Leckieho (James Badge Dale), Eugena Sledgeho (Joe Mazzello) a Johna Basilonea (Jon Seda), ktorí sa zúčastnili bojov v Pacifiku za druhej svetovej vojny. Trojicu aj ďalších námorníkov sprevádzajú mimoriadne zážitky od prvého stretu s Japoncami na Quadalcanale, pri putovaní cez dažďové pralesy mysu Gloucester i koralové útesy Peleliu na Iwo Jima, cez vražedné polia Okinawy až k triumfálnemu a neľahkému návratu domov po tom, čo pre Ameriku vojna skončila.

TOY STORY 3
Tvorcovia obľúbených filmov „Toy Story“ opätovne otvárajú škatuľu s hračkami a vťahujú divákov do nápaditého sveta najobľúbenejšej partie hračiek, tentoraz vo vybraných kinách aj v 3D! Už je to pár rokov, odkedy sa v Andyho detskej izbe stretli kovboj Woody a plastový kozmonaut Buzz Lightyear. Andy vyrástol, chystá sa na vysokú školu a Woody s Buzzom a ostatnými hračkami sa obávajú o svoju budúcnosť. Ostanú spolu? Dostanú ešte šancu urobiť radosť deťom? Šťastným riešením sa zdá byť darovanie hračiek do škôlky, kde ich radostne vítajú miestne hračky – starousadlíci. „Nováčikovia“ sa tešia na deti, ale netušia, čo ich čaká. Ulepené prstíky malých zlomyseľných faganov nie sú jedinou a zďaleka nie najväčšou hrozbou. Hračky sa vrhajú do nového napínavého a veselého dobrodružstva, kde „nemožno veriť nikomu“ a „žiadna hračka nebude ponechaná nepriateľovi“. A čo je dôležité, kde Barbie konečne stretne Kena...

SIMPSONOVCI – 7. SEZÓNA (4 DVD)
Ahoj ahoj blázni do Simpsonovcov! Vitajte pri prehliadaní tohto luxusného, aj keď miniatúrneho bookletu. Čo bude nasledovať, už všetci viete: Táto najúžasnejšia, lahôdkami vyskladaná kolekcia je tá najlepšia bla bla bla bla, plná bonusov bla bla bla, vrátane niekoľkých tajných bla bla. Dostane sa vám veľkolepých hviezdnych hostí: Kirka Douglasa, Mickey Rooneyho, Paula a Lindy McCartneyových, Glenn Close, Tita Puenteho, Christiny Ricci a jedného veľmi nečakaného. Ku každej epizóde získate komentáre geniálnych animátorov, charizmatických hercov a talentovaných scenáristov. Dostanete svoje vynechané scény, ktoré sme iba pre vás vybrali z dna odpadkového koša. Všetko toto sa nachádza na štyroch k prasknutiu nabalených diskoch – 571 minút potešenia zo sledovania, ktoré stojí za to. V mene všetkých, ktorí sa na Simpsonovcoch behom ostatných dvoch desaťročí podieľali, by som vám rád poďakoval za vernosť, entuziazmus, váš smiech a niekedy až desivú posadnutosť. (Matt Groening)
 
AVATAR U.E. (3 DVD)
Trojdisková rozšírená zberateľská edícia Avatara na DVD ponúka tri verzie filmu: pôvodnú kino verziu, predĺženú kino verziu (u nás neuvádzanú) a zberateľskú, doposiaľ neuvedenú, o 16 minút rozšírenú verziu vrátane exkluzívnej alternatívnej úvodnej scény. Diváci majú tiež možnosť cestovať do histórie Pandory v celovečernom dokumente "Nakrúcanie Avatara", ktorý popisuje 16 rokov trvajúcu cestu. Dokument obsahuje nové rozhovory s Jamesem Cameronem, Jonom Landauom, hercami a štábom. Diváci tak môžu preskúmať Cameronove jedinečné vízie vedúce k vzniku filmu, ktorý do dnešného dňa videlo už viac než 310 miliónov ľudí na celom svete.

2010-12-2121.12.2010 | Michal Šmajda
login facebok
Fotogaléria k článku


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
chemcook | Beowulf
Ôîđóě őčěč÷ĺńęčő ëŕáîđŕňîđčé ChemcookCOM Ęŕę äîěŕ ńäĺëŕňü ěĺôĺäđîí č ŕëüôó â ęŕđňčíęŕő. Ńŕéň â ęîňîđîě ĺńňü ďîäđîáíűĺ îď... >
Anastasija | Láska z Khon Kaen
Magicky film,vela dlhych zaberov a krasna kamera. >
Niki | Trhlina
Ach jaj, pol hodiny som nadávala, čo to za blbosť natočili... Knihu som nečítala, ale bude to tiež isto blbosť... Ľudia ... >
pre nás (1+1) to bol zúfalý film: slabučký humor a k tomu neprimerané surové scény; prázdne pasáže, kde tvorcovia asi ne... >