Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
DVD > Želary na DVD
Kingsman: The Golden Circle
The Little Hours
Cloak And Dagger
Gifted

ŽELARY NA DVD

Príbeh sa odohráva v štyridsiatych rokoch minulého storočia. Hana pracuje ako zdravotná sestra. Náhle však musí opustiť svoj život, zmeniť svoju identitu a zmeniť aj ...
Príbeh sa odohráva v štyridsiatych rokoch minulého storočia. Hana pracuje ako zdravotná sestra. Náhle však musí opustiť svoj život, zmeniť svoju identitu a zmeniť aj ...

FILM

Príbeh sa odohráva v štyridsiatych rokoch minulého storočia. Hana pracuje ako zdravotná sestra. Náhle však musí opustiť svoj život, zmeniť svoju identitu a zmeniť aj "manžela" aby sa vyhla gestapu (jej muža už vraj zabili). Na nejaký čas sa musí ukryť v horách, v malej dedinke Želary.

Spočiatku musí čeliť svojmu okoliu. Hlboko v horách sa mestská žena cíti osamelo. V prostredí odlišnom od jej predošlého života nachádza lásku aj utrpenie. Nájde tu rôzne typy ľudí od dobráckych susedov ochotných pomôcť až po násilníka, čo sa ju pokúša znásilniť.

Vojna však zasiahne aj do tejto pokojnej osady. Objavia sa Nemci, čo zabíjajú ľudí za pomoc nepriateľom. Jednu rodinu vyvraždia za pomoc partizánom. Tí v poslednej chvíli ušli a nechali ich napospas Nemcom... 

Na jar 1945 prichádzajú Rusi - osloboditelia. Žiaľ ani tí neprinesú mier, pretože ako sa ukáže sú to alkoholici a násilníci, čo znásilňujú ženy. Pri pokuse zabrániť násiliu sa strhne prestrelka a opäť tu máme vojnu medzi domácimi a "okupantmi".

"Krutý príbeh nežnej lásky", ako sa píše na obale. Ďalší z veľkých českých filmov "s finančnou pomocou Slovenskej republiky".

Ak by som mal nájsť podobný film, určite by to bola Jakubiskova Správa o Konci sveta. Príbeh je síce odlišný, ale miesto a charaktery niektorých postáv sú podobné.
 
Hoci vo filme hrajú Miroslav Donutil a Miroslav Dušek, nehľadajte tam humor. Ide o tragický príbeh, pripomínajúci hrôzy vojny... (recenzia filmu)

DVD

Disk okrem filmu obsahuje pomerne rozsiahlu bonusovú časť. Žiaľ orientácia v menu je pomerne komplikovaná. Menu je dosť neprehľadné a navyše majú mnohé položky "divné" názvy (čo zas až tak neprekáža, ale ani to nepomáha).

Nájdete tu niekoľko trailerov na české filmy (nedávne aj pripravované), vystrihnuté scény, tradičnú fotogalériu, zaujímavý film o filme, reklamy zamerané na film, produkčné poznámky a podobne. Je na čo pozerať.

Za zmienku stojí aj "nominácia na Oscara". Filmári sa vybrali na slávnostné vyhlásenie výsledkov a pri tejto príležitosti vzniklo krátke "neukončené" video, ktoré tiež nájdete na DVD. Neukončené preto, lebo pri vstupe do sály museli ukončiť na nátlak ochranky natáčanie...

Ku DVD je pribalený namiesto bookletu poskladaný filmový plagát. Tiež zaujímavý bonus...

ZÁVER

Ak nemáte depresiu, pozrite si to. Aj keď tento film napokon nezískal Oscara, Český lev mu neunikol. A nie jeden... Ide o zaujímavé, aj keď trošku smutné filmové dielko.

Želary (ČR/SR/Rak, 2003, 150 min.)
Réžia: Ondřej Tojan. Scenár: Petr Jarchovský podľa novely "Jozova Hanule" Květy Legátovej. Kamera: Asen Šopov. Hudba: Petr Ostrouchov. Hrajú: Aňa Geislerová, György Cserhalmi, Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek, Jan Tříska, Jaroslava Adamová, Iva bittová.

Formát: DVD-9, 16:9. Titulky: CZ, GER, ENG. Zvuk: CZ, GER - DD 5.1
Bonusy: trailery, vystrihnuté scény, fotogaléria, film o filme, reklamy,...

Text prevzatý z dvdspace.sk

 

2004-05-2626.5.2004 | Juraj Redeky (dvdspace.sk)
login facebok
Fotogaléria k článku
Dráma
150 min
ČR Rak SR
2003
9 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
0 z 10


Súvisiace články
Súvisiace články
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
korec | The Circle
Žiaľ, dobré myšlienky v námete, spočiatku fajn tempo - a potom slabé vyústenie a neuspokojivý scenár. >
Silvia MORPHEUSS Atrejdova | The Circle
PÍŠĚŠ: sociálnych sietí, túžby byť neustále on-line, čo parádne odzrkadľuje fakt, že niektorí diváci počas premiéry mali... >
Ascarfup | Beowulf
Discover Verona from one new point of view by Segway, one easy, electric and self-balancing vehicle. Ideal for families,... >
nechcem debelina >
>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197